Kolegium Komendantów

imageKolegium Komendantów Szkół odbywa się dzisiaj w słupskiej Szkole Policji. Uczestniczą w nim przedstawiciele wszystkich polskich placówek kształcenia policyjnego.

Jednym z celów spotkania jest wypracowanie rozwiązań związanych z monitoringiem realizacji treści kształcenia programu Kursu Podstawowego realizowanego w uczelniach wyższych. Szefowie szkół omawiają także propozycje systemowej regulacji dotyczącej włączania do procesu dydaktycznego nauczycieli stowarzyszonych, którzy realizowaliby zajęcia na szkoleniach i kursach doskonalenia zawodowego.

W trakcie spotkania omówiona będzie też przewidywana na 2012 rok organizacja pracy jednostek szkoleniowych Policji. Spotkanie prowadzi zastępca dyrektora Biura Kadr i Szkolenia KGP insp. Jacek Gil. Kolegium Komendantów zakończy się w sobotę, w godzinach południowych.

(18.11.2011)