Kolejne praktyki w Trójmieście

imageNa ulicach Trójmiasta trwają praktyki zawodowe słuchaczy słupskiej Szkoły Policji. W trójmiejskich jednostkach arkana policyjnej służby poznaje 80 młodych policjantów. Swoje pierwsze, prawie samodzielne służby, słuchacze odbywają na terenie Gdańska i Gdyni.

Służby pełnione są w Gdańsku, na terenie Śródmieścia oraz Przymorza, w Gdyni natomiast słuchaczy spotkać można w Chyloni, Oksywiu, Śródmieściu i Redłowie. Policjanci ze Słupska - którzy za niespełna dwa tygodnie zakończą szkolenie zawodowe podstawowe - realizują zadania w patrolach pieszych pod nadzorem doświadczonych policjantów z jednostek terenowych.

Jak informuje jeden opiekunów praktyk podinsp. Robert Stefański z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, głównymi podstawami faktycznymi podejmowanych interwencji są: spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, zaśmiecanie miejsc publicznych oraz wykroczenia w ruchu drogowym.
Młodzi policjanci z zaangażowaniem przyswajają sobie nowe umiejętności podejmując po raz pierwszy interwencje. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć na terenie Szkoły są teraz wykorzystywane praktycznie w warunkach rzeczywistych realiów służby i kontaktów z mieszkańcami.

Praktyki mają także wymierny charakter prewencyjny. Dzięki możliwości wystawianiu większej liczby patroli do służby maleje ilość odnotowywanych drobnych zdarzeń, które są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców.

W miastach Pomorza Środkowego słuchacze słupskiej Szkoły Policji rozpoczną praktyki na początku przyszłego miesiąca. Od 5 sierpnia młodych policjantów zobaczyć będzie można na ulicach Kołobrzegu, Koszalina, Mielna, Sławna, Jarosławca i Ustki.

(12.7.2013)