Praktyki policjantów w słupskim szpitalu

image Porozumienie o współpracy pomiędzy słupską Szkołą Policji i Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Słupsku zostało podpisane przez szefów obu placówek. Dzięki współpracy możliwa będzie między innymi praktyka policyjnych pielęgniarek i ratowników w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Dzięki podpisanemu dokumentowi wykładowcy Szkoły Policji, którzy uczą młodych policjantów udzielania pierwszej pomocy i ratowania życia, będą mogli zdobyć nowe doświadczenia i ugruntować swoją dotychczasową wiedzę podczas realnego udzielania pomocy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym słupskiego szpitala. Nie jest bowiem możliwe uczenie słuchaczy zasad udzielania pomocy w oparciu jedynie o wiedzę teoretyczną. Doświadczenia praktyczne pozwolą na jeszcze lepsze przekazywanie umiejętności praktycznych policjantom, którzy podczas przeprowadzanie interwencji mogą być zmuszenie do udzielenia osobom poszkodowanym pierwszej pomocy.
Już w przyszłym tygodniu praktykę w szpitalu rozpocznie podkom. Sylwia Roda z Zakładu Ogólnozawodowego, która posiada także uprawnienia pielęgniarskie, a na co dzień prowadzi zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Ryszard Stus
dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
w Słupsku
  (pobierz)

Porozumienie o współpracy daje także możliwość skorzystania z bazy dydaktycznej Szkoły Policji przedstawicielom Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, między inymi na potrzeby organizowania specjalistycznych szkoleń i konferencji w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.
Dodajmy, że współpraca pomiędzy Szpitalem i Szkołą Policji, choć niesformalizowana, trwała od dłuższego czasu. Dla słuchaczy kursów podstawowych organizowane były szkolenia poświęcone między innymi transplantologii i oddawaniu szpiku. Lekarze szpitala i policyjni ratownicy uczestniczyli też we wspólnych warsztatach na terenie Szkoły Policji poświęconych zagadnieniom związanym z udzielaniem pierwszej pomocy. Podpisane porozumienie sformalizuje i uporządkuje dotychczasowe kontakty, a także pozwoli na określenie dalszych ram współpracy.

(30.11.2012)