Turniej Par Patrolowych - dzień pierwszy

Wyniki po pierwszym dniu

pobierz plik PDF - 23 kb

W pierwszym dniu turnieju policjanci rywalizowali zo sobą w dwóch konkurencjach: strzelaniu sytuacyjnym oraz technikach obezwładniania osób.

W pierwszej z konkurencji policjanci oddawali po 6 strzałów do oddalającej się tarczy z odległości 10 metrów do odległości 25 metrów, następnie za osłoną dokonywana była wymiana magazynka. Kolejną częścią konkurencji było oddanie 6 strzałów do tarcz umieszczonych na specjalnych obrotnikach, które ukazywały się w określonym limicie czasowym.

Drugą z konkurencji było stosowanie technik obezwładniania osób i posługiwania się pałką "Tonfa" w zakresie określonym programem szkolenia zawodowego podstawowego dla policjantów. Każdy policjant z patrolu losował założenie, które zawierało dwie techniki do wykonania. Policjant obezwładniał napastnika stosując siłę fizyczną i (w zależności od potrzeby) pałkę wielofunkcyjną "Tonfa". Każda prezentowana technika oceniana była przez komisję sędziowską pod względem skuteczności, dynamiki, realności wykonania oraz bezpieczeństwa wykonującego i atakującego.

Wyniki konkurecji "Stosowanie technik obezwładniania osób"  plik PDF - 24 kb

rozpoczęcie konkurencji "Stosowanie technik obezwładniania osób"
hala sportowa nr 3 (maty 3A i 3B)

Wyniki konkurecji "Strzelanie sytuacyjne"  plik PDF - 88 kb