Aktualności

Finis coronat opus

Z udziałem kierownictwa, kadry i słuchaczy odbyło się pożegnanie zastepcy Komendanta Szkoły Policji w Słupsku. Insp. Waldemar Kuczma, po ponad 30 latach, we wtorek (16.08), zakończył swoją czynną służbę w Policji, pożegnalny apel odbył się rano na głównym placu Szkoły.

imageimageimage

Waldemar Kuczma służbę rozpoczął 7 kwietnia 1979 roku w Poznaniu. W 1982 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską w Szczytnie i został skierowany do dalszego pełnienia służby w SPMO w Słupsku, gdzie objął stanowisko kierownika biblioteki Samodzielnej Sekcji Planowania. W latach 1984 – 1997 pełnił służbę na stanowiskach dydaktycznych wykładowcy i starszego wykładowcy. Osiągane przez niego wyniki w służbie, zaangażowanie, kreatywność, konsekwencja w działaniu oraz umiejętności organizatorskie dały podstawę do mianowania go w roku 1998 na stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Metodyki Szkolenia.
W następnych latach zajmował stanowiska kierownicze w pionie dydaktyczno-wychowawczym, kolejno: naczelnika Wydziału Organizacji Szkolenia, kierownika Zakładu Działań Zespołowych Policji, kierownika Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego i Technik Interwencji, kierownika Zakładu Wyszkolenia Specjalnego.

W dniu 12 września 2008 roku Waldemar Kuczma został mianowany na stanowisko zastępcy komendanta Szkoły. W trakcie słuzby wykazywał wysoki poziom wiedzy merytorycznej niezbędnej do kierowania zespołami ludzkimi. Przywiązywał dużą wagę do metodyki prowadzenia zajęć i rozbudowy bazy dydaktycznej Szkoły. Otwarty na zmiany, inicjator wielu efektywnych rozwiązań metodycznych i organizacyjnych jest także współautorem wielu imprez, turniejów i mistrzostw organizowanych przez Szkołę Policji w Słupsku, m.in. Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” oraz Międzynarodowych Mistrzostw w Półmaratonie o puchar Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Inspektor Waldemar Kuczma angażował się również w przedsięwzięcia kierowane do społeczności lokalnej, przyczyniając się w ten sposób do właściwego wizerunku Szkoły. Waldemar Kuczma cieszył się dużym autorytetem wśród kadry i słuchaczy Szkoły. Wielokrotnie wyróżniany był za profesjonalizm i aktywność w służbie.
Bogate doświadczenie zawodowe i zaangażowanie w służbie były podstawą do uhonorowania go Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem „Za Długoletnią Służbę”, a także Złotą i Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Poniżej znajduje się galeria zdjęć do pobrania w wyższej rozdzielczości.

(aktualizacja: 17.8.2011)

Powrót na górę strony