Liverpool i Nocna Ściema

image W dobrej formie utrzymują się biegacze ze Szkoły Policji w Słupsku. Nasi przedstawiciele startowali ostatnio między innymi w angielskim maratonie.

Reprezentanci Szkoły Policji Dariusz Guzowski i Mieczysław Wiśniewski wystartowali w Liverpoolu w jednym z najstarszych maratonów świata. Dziewięć tysięcy zawodników zmagało się z trudną, liczącą wiele podbiegów trasą. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych na całej trasie biegacze byli dopingowani przez rzesze kibiców, którym nie straszna była typowo angielska pogoda, z wiejącym od morza mokrym wiatrem.
Ciekawostką jest fakt, że maraton rozpoczął się z 50-minutowym opóźnieniem. Było to spowodowane koniecznością zamknięcia dla ruchu kołowego tunelu, którym biegli maratończycy. Trasa wiodąca w tunelu liczyła ponad 3 kilometry. Mimo trudnych warunków nasi zawodnicy byli zadowoleni z czasów uzyskanych na mecie:

15. miejsce Dariusz Guzowski 2:54:30
                 74. miejsce Mieczysław Wiśniewski 3:10:06

imageMaraton pod nazwą Nocna Ściema rozegrany został w poprzedni weekend w Koszalinie. Bieg odbywał się w nocy, gdy miała miejsce zmiana czasu z letniego na zimowy. Ten fakt sprawił, że najszybsi zawodnicy na mecie pobili rekordy świata. Oczywiście ze względu na zmianę czasu i cofnięcie wskazówek zegara z godziny 3.oo na 2.00. Nasi reprezentanci: Dariusz Guzowski, Jacek Czyżyk-Markiewicz i Jarosław Rekwirowicz żartobliwie podkreślali, że w tym jedynym biegu byli szybsi o godzinę.

(4.11.2011)