Tu na razie jest ściernisko...

imageNowoczesne pomieszczenia symulacyjne powstaną w przyziemiu głównego budynku dydaktycznego. W obliczu ciągłego rozwoju technicznego pomocy dydaktycznych, jak również pojawiających się różnorodnych form przestępczości istnieje potrzeba efektywnego modyfikowania i wzbogacania procesu szkolenia policjantów. Do realizacji tych celów niezbędne jest posiadanie bardzo dobrej bazy lokalowej.

Po opracowaniu planów technicznych, w słupskiej Szkole Policji rozpocznie się modernizacja pomieszczeń przyziemia pod głównym budynkiem dydaktycznym. Pomieszczenia te będą stanowiły dwa odrębne kompleksy. W pierwszym znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie siłowni (w miejscu którym dawniej mieściła się kotłownia) będzie znajdowała się sala monitoringu oraz pomieszczenia symulacyjne wykorzystywane przede wszystkim do realizacji zajęć z zakresu przeprowadzania interwencji - kształcenie umiejętności taktycznego poruszania się z bronią, wchodzenia do pomieszczeń, taktycznego przemieszczania się w pomieszczeniach mieszkalnych.

Ciekawostką będzie system podwieszanych na suficie przesuwnych ścian, dzięki czemu każda interwencja będzie mogła odbywać się w innych konfiguracjach ścian, otworów drzwiowych. W drugim kompleksie znajdującym się obok remontowanego komisariatu (w miejscu tym dawniej mieścił się bufet) będą znajdowały się: pomieszczenia monitoringu, pomieszczenia symulacyjne, pomieszczenia do przeprowadzania zajęć z zakresu wskazanego powyżej oraz przeszukiwanie pomieszczeń i zatrzymywanie osób.

Znaczna część pomieszczeń, to pomieszczenia ciemne, gdzie będą realizowane zajęcia z zakresu przeprowadzania interwencji w warunkach nocnych. Wszystkie pomieszczenia będą posiadały kamery pracujące zarówno w dzień, jak i w nocy oraz system mikrofonów i głośników. Całym sprzętem będzie można sterować z pomieszczeń monitoringu, gdzie prowadzący zajęcia będzie miał możliwość dowolnego operowania kamerami i oświetleniem. System będzie miał również możliwość nagrywania i późniejszego odtwarzania symulacji dla dalszych celów dydaktycznych. Pomieszczenia monitoringu będą jednocześnie miały funkcję sal wykładowych.

(24.7.2012)