Aktualności

IV. Międzynarodowe mistrzostwa strzeleckie

Reprezentacja Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalnie zwyciężyła podczas IV. Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Jednostek Szkoleniowych Policji w Strzelaniu. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył reprezentant Szkoły Policji w Słupsku - Piotr Salamonik.

   

   

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1. miejsce - Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Graniczej w Koszalinie
2. miejsce - Szkoła Policji w Słupsku
3. miejsce - Szkoła Policji w Katowicach
4. miejsce - Szkoła Policji w Pile
5. miejsce - Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu
6. miejsce - Wyższa Zawodowa Szkoła Policji w Oranienburgu

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA
1. miejsce - Piotr Salamonik SP Słupsk
2. miejsce - Sylwester Siembrzuch WSPol
3. miejsce - Janusz Stasica COSSG
4. miejsce - Arkadiusz Minkiewicz COSSG
5. miejsce - Dirk Wandt SP Oranienburg
6. miejsce - Wojciech Litwin COSSW

W zawodach udział wzięły też reprezentacje Centralnego Ośrodka Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim i Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

Zawody rozegrano na strzelnicach Szkoły Policji w Słupsku, która posiada jedne z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Uczestnicy startowali w dwóch konkurencjach: strzelanie sytuacyjne i strzelanie statyczne. Celem zawodów było między innymi doskonalenie umiejętności strzeleckich, wymiana doświadczeń w zakresie sportu policyjnego oraz integracja środowiska strzeleckiego.

Po raz pierwszy w tym roku wszyscy zawodnicy strzelali z jednego modelu broni - podstawowego pistoletu polskich policjantów, jakim jest Wather-Radom P-99. Unifikacja broni miała na celu wyrównanie szans dla wszystkich zawodników.
W szkołach mundurowych jest wielu utytułowanych mistrzów strzeleckich, łącznie mistrzami Polski, dlatego jako sukces należy uznać, wysokie lokaty klasyfikacji i indywidualnej i drużynowej policjantów Szkoły Policji z Oranienburga, którzy na co dzień posługują się pistoletami SIG-Sauer.

W opinii wszystkich uczestników zawody, wpisane do centralnego kalendarza imprez Policji, stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Impreza była także platformą wymiany doświadczeń między funkcjonariuszami służb mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Obrony Narodowej. W przerwach między strzelaniami uczestnicy wymieniali się również doświadczeniami ze wspólnych służb w ramach kontyngentów międzynarodowych w Kosowie i Afganistanie.

W pierwszej konkurencji "Strzelanie statyczne" każdy z zawodników musiał w określonym czasie oddać serię strzałów, przerywanych wymianą magazynka. Strzelanie odbywało się w postawie stojącej, a tarcza umieszczona była w odległości 25 metrów.
Druga konkurencja to "Strzelanie sytuacyjne". Strzelający oddawał 6 strzałów do tarczy odjeżdżającej, a następnie wymieniał magazynek. Zwolnienie zamka po wymianie magazynka było sygnałem do rozpoczęcia przemieszczania się na kolejne stanowisko strzeleckie - 10m. Strzelający oddawał 6 strzałów do tarczy przesuwnej.

Regulamin
Regulamin IV. Mistrzostw (plik PDF)

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Logo Fundacji

Informacje na temat Fundacji

(18.11.2013)

Powrót na górę strony