Aktualności

211 nowych policjantów

image Kolejna grupa młodych policjantów zasiliła szeregi polskiej Policji. Kurs podstawowy w słupskiej Szkole Policji ukończyło dzisiaj 211 słuchaczy. Świeżo upieczeni absolwenci uzyskali bardzo wysokie oceny końcowe.

Przez 29 tygodni słuchacze zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach. Na zakończenie szkolenia, policjanci zdawali dziś przed południem egzamin końcowy. Na 213 osób, oceny pozytywne uzyskało 211. Wśród policjantów, którzy ukończyli dziś szkolenie podstawowe jest 26 pań.
W trakcie uroczystego zakończenia szkolenia, które odbyło się na głównym placu apelowym Komendant Szkoły insp. Jacenty Bąkiewicz pogratulował słuchaczom bardzo dobrych wyników końcowych.

insp. Jacenty Bąkiewicz
Komendant Szkoły Policji w Słupsku
  (pobierz)

Dobrych wyników w nauce pogratulował także kapelan Szkoły Policji ks.por. Bolesław Leszczyński, który w swoim przemówieniu nawiązał do historii polskiej policji a także obowiązków, jakie niesie ze sobą noszenie policyjnego munduru.

ks.por. Bolesław Leszczyński
kapelan Szkoły Policji Policji w Słupsku
  (pobierz)

W uroczystym zakończeniu na placu apelowym uczestniczyli także licznie członkowie rodzin młodych policjantów. W tej chwili absolwenci słupskiej Szkoły Policji są w drodze do swoich domów. Od jutra rozpoczną kilkudziesięciodniową służbę w Oddziałach Prewencji Policji a następnie powrócą do swoich macierzystych jednostek.

mł.insp. Czesław Purowski
komisja egzaminacyjna
  (pobierz)

Wkrótce szczególowa relacja z uroczystości.

(18.05.2011)

Powrót na górę strony