Piękniejemy

image Kolejny budynek Szkoły Policji uzyskał nową elewację. Mieszkańcy Słupska z uznaniem wyrażają się o pracach prowadzonych przez naszą Szkołę. Dzięki tym inwestycjom ulica Kilińskiego pięknieje - mówią słupszczanie.

Odnowiony budynek przy ulicy Kilińskiego 42 to ostatni z obiektów Szkoły stojących wzdłuż ulicy Kilińskiego. W ostatnich miesiącach wszystkie te budynki zyskały nowe elewacje. Remont nie polegał jedynie na pomalowaniu istniejącej substancji. W ramach prac wykonano także nowe docieplenia. Na uwagę zasługuje fakt dbałości o elementy sztukaterii, które zostały zachowane w takiej samej formie jak podczas budowy w latach 30-tych XX wieku. Dodatkową rzeczą, która pojawiła się po remoncie jest także napis na jednym z budynków „Szkoła Policji” a na innym - duże logo z policyjną gwiazdą (szczegóły).

Po zakończeniu tych prac odcinek ulicy Kilińskiego, wzdłuż którego znajdują się obiekty Szkoły Policji, prezentuje się wyjątkowo ładnie, tym bardziej, że remont elewacji został przeprowadzony również na kilku obiektach po drugiej stronie ulicy. - Ulica wyraźnie pięknieje, także dzięki Policji - podkreślają słupszczanie przechodzący ulicą Kilińskiego.

Kolejną zmianą jest wjazd do Szkoły od strony ulicy Kościuszki. Masywną blaszaną bramę zastąpiła lekka, ażurowa konstrukcja. Pojawił się także szlaban a stara wysłużona "rakieta", - tak żartobliwie słuchacze określali pomieszczenie, w którym pełnił służbę wartownik - została zastąpiona nowoczesnym pomieszczeniem kontenerowym.

(23.11.2011)