Zajęcia fakultatywne prowadzone przez wykładowców Zakładu Interwecji Policyjnych

image W natłoku codziennych planowych zajęć, wykładowcy naszej Szkoły znajdują czas na prowadzenie zajęć dodatkowych skierowanych w szczególności do słuchaczy kursu podstawowego. Zajęcia fakultatywne są doskonałą formą ugruntowania zdobytej wiedzy. Prowadzący zajęcia wykładowcy zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo prawne i fizyczne policjantów. Młodzi policjanci, w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, mają możliwość sprawdzenia i weryfikacji tego, czego nauczyli się do tej pory, a co wkrótce wykonywać będą na co dzień w swoich jednostkach terenowych. Mogą sprawdzić między innymi poziom swojego wyszkolenia w zakresie technik obezwładniania osób, stosowania środków przymusu bezpośredniego, czy kwalifikacji prawnej czynów popełnionych przez sprawców przestępstw i wykroczeń, a także nakładanie mandatów karnych i udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Policjanci, po przybyciu na miejsce interwencji muszą wstępnie ocenić z jakimi potencjalnymi zagrożeniami mogą się za chwilę zetknąć i w krótkim okresie czasu podjąć prawidłową decyzję i odpowiednio zakwalifikować zdarzenie celem przywrócenia porządku publicznego.

Miejscem zajęć są obiekty symulacyjne, takie jak: mieszkania, komisariat, stacja PKP, bar oraz park znajdujący się na terenie Szkoły Policji w Słupsku.

Zajęcia odbywają się w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca. Prowadzącymi są podkom. Krzysztof Zieliński i asp. Przemysław Kuciński z Zakładu Interwencji Policyjnych.

(9.08.2013)