Interwencje podczas mistrzostw

Reprezentacja słuchaczy Szkoły Policji przeprowadziła pokaz interwencji policyjnych podczas Międzynarodowego Turnieju Judo, który odbywał się w słupskiej hali „Gryfia”.

W miniony weekend odbył się już po raz 9. IX Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego. Po oficjalnych uroczystościach a przed rozpoczęciem zmagań zawodników, na macie pojawili się młodzi policjanci przebywający w naszej Szkole na kursie podstawowym. W ich wykonaniu można było obejrzeć pokaz interwencji policyjnych przygotowany przez wykładowcę Szkoły Policji asp. Dominika Władysiaka (2 DAN karate).

Słuchacze zademonstrowali techniki posługiwania się pałką wielofunkcyjną Tonfa, prezentując uderzenia, bloki i omiatanie a także wykorzystanie tego środka przymusu bezpośredniego podczas odpierania bezpośredniego ataku na policjanta. Sportowcy oraz kibice mogli obejrzeć również pokaz technik obezwładniania napastnika. Jednym z punktów pokazu była też prezentacja obezwładniania napastnika za pomocą zastosowania siły fizycznej. W trakcie tego występu policjanci zaprezentowali szereg różnego rodzaju technik: rzuty, podcięcia, dźwignie, kopnięcia oraz uderzenia. Na uwagę zasługuje także fakt, że wśród słuchaczy prezentujących swój poziom wyszkolenia znalazła się post. Małgorzata Nowosielska, która jest czynną zawodniczką MMA w olsztyńskim klubie Arrachion MMA Fighters Team.

Materiał udostępniony dzięki uprzejmości Telewizji Kablowej Słupsk - "Kanał 6".

(19.10.2011)