Kompania fukcjonariuszy Służby Celnej w Szkole Policji

imageFunkcjonariusze Służby Celnej ze Słupska ćwiczą elementy musztry pod okiem wykładowców Wydziału Organizacji i Dowodzenia. Kompania słupskich celników wystąpi podczas defilady w trakcie ogólnopolskich obchodów święta Służby Celnej.

W trakcie ćwiczeń na terenie Szkoły Policji kompania funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Słupsku ćwiczy poruszanie się w szykach rozwiniętych, a także przegrupowania w czasie marszu z kolumny czwórkowej do dwójkowej i odwrotnie. Celnikom ze Słupska przypadł honor reprezentowania Izby Celnej w Gdyni, pod którą podlega słupski Urząd, w trakcie ogólnopolskich obchodów święta tej formacji, które odbędą się 15 września na gdyńskim Skwerze Kościuszki.
Doskonalenie elementów musztry odbywa się pod okiem wykładowców, którzy specjalizują się w ceremoniale policyjnym.

Nie jest to jedyny aspekt współpracy policjantów Szkoły Policji z celnikami. Funkcjonariusze Służby Celnej na naszej strzelnicy uczestniczyli w wewnętrznych egzaminach z zakresu posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego, w tym także bronią palną. Oddelegowani celnicy uczestniczą również w kursach Instruktorów Strzelań Policyjnych, które Polsce organizuje tylko Szkoła Policji Słupsku. Dzięki temu, przeszkoleni funkcjonariusze, mogą szkolić swoich kolegów z zakresu użycia broni palnej w jednostkach służby celnej na terenie całego kraju.

Funkcjonariusze Służby Celnej dzielą się natomiast z policjantami Szkoły swoją wiedzą na temat zwalczania piractwa towarowego i aspektów ochrony znaków towarowych. Celnicy uczestniczyli również w kilku edycjach Konferencji Antypirackiej, które odbywały się w naszej Szkole.

(6.9.2012)