Kilkuset nowych policjantów w słupskiej Szkole

image 365 słuchaczy, młodych policjantów, rozpoczyna dziś szkolenie na kursie podstawowym. W murach najstarszej policyjnej szkoły przebywać będą przez najbliższe pół roku. O 12.30 na głównym placu apelowym Szkoły nastąpiło oficjalne otwarcie kursu.

Młodzi policjanci, którzy przejechali na kurs podstawowy to osoby, które do Policji wstąpiły kilka dni temu. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenie podstawowe, które pozwoli mu w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

Młodzi policjanci przyjechali z Komend Wojewódzkich Policji w Bydgoszczy (25 osób), Gdańsku (2), Radomiu (2), Szczecinie (24) i z Komendy Stołecznej (133). Największą, 177-osobową grupę skierowała na szkolenie Wielkopolska Komenda Wojewódzka Policji. Wśród 365 słuchaczy znajduje się 78 pań. 180 osób posiada wykształcenie wyższe a 185 - średnie.

W murach Szkoły Policji nowi słuchacze przebywać będą do 9 lipca. W trakcie 124 dni szkoleniowych czeka ich 968 godzin zajęć. Przed słuchaczami jest teraz okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności do pełnienia służby prewencyjnej w komórkach patrolowo-interwencyjnych lub w Oddziałach Prewencji Policji. Pod koniec nauki odbędą także - w ramach praktyk - pierwsze służby pod okiem starszych kolegów.
Całe szkolenie zakończone zostanie - w ostatnim dniu nauki - egzaminem, uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji. Po zakończeniu nauki w słupskiej Szkole Policji młodzi policjanci trafią jeszcze na 49 dni do Oddziałów Prewencji a dopiero stamtąd powrócą, już na stałe, do swoich jednostek macierzystych.

W trakcie dzisiejszego uroczystego otwarcia komendant Szkoły insp. Jacenty Bąkiewicz podkreślił, że policjanci trafili do najstarszej Szkoły Policji w kraju, a w trakcie szkolenia będą mieli do dyspozycji wysokiej klasy wykładowców.
- Czeka Was okres wytężonej nauki, wykorzystajcie dobrze ten czas, abyśmy mogli spotkać się w tym miejscu, w takim samym składzie, 9 lipca - powiedział Komendant Szkoły.
Pierwszy dzień pobytu w Szkole Policji poświęcony jest na zapoznanie się z placówką i regulaminami. Od jutra słuchacze rozpoczynają normalny tryb szkolenia. O 5.40 czeka ich pierwsza pobudka i zaprawa poranna, a o 7.30 - pierwsze zajęcia dydaktyczne.

Galeria zdjęć do pobrania jest dostępna po kliknięciu na miniaturkę fotografii.

(12.1.2012)