Tajniki przesłuchań

image Zakończyła się kolejna edycja kursu „Taktyka i technika przesłuchań”. Uczestniczyli w nim policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w pionie dochodzeniowym lub kryminalnym jednostek terenowych Policji.

W trakcie szkolenia policjanci doskonalili umiejętność prowadzenia rozmów z osobami zgłaszającymi się do Policji z różnego rodzaju informacjami. Szczególny nacisk podczas tego kursu kładziony jest na przesłuchanie świadka i przesłuchanie podejrzanego.
Zajęcia na kursie prowadzone są w specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach. Wszystkie symulacje przesłuchań odbywają się w pokoju z lustrem fenickim. Dodatkowo w pokoju są zainstalowane mikrofony i kamera, które pozwalają pozostałym uczestnikom śledzić tok przesłuchania w sąsiednim pomieszczeniu.

Przy realizacji programu udział biorą wykładowcy, którzy przeszli szkolenie z wynikiem pozytywnym i otrzymali certyfikat uprawniający do prowadzenia tego rodzaju szkoleń. Idea tego kursu oparta jest na szkoleniach prowadzonych dla Agentów FBI w siedzibie Federalnego Biura Śledczego Quantico. Program szkolenia został opracowany w ramach licencji udzielonej polskiej Polskiej Policji przez Akademię FBI.

(21.1.2013)