Świąteczna pomoc wyjechała ze Szkoły Policji

image Świąteczna pomoc z produktami żywnościowymi i słodyczami trafiła dzisiaj do potrzebujących rodzin, głównie z terenu gminy wiejskiej Słupsk. Akcję trzy lata temu zainicjował Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy słupskiej Szkole Policji. Od samego początku akcję wspierają Bank Żywności w Słupsku i Oddział Rejonowy PCK w Słupsku.

Rodziny, do których powinna trafić pomoc wskazali nam dzielnicowi z I-go Komisariatu Policji przy ul. Reymonta, z którymi współpracujemy od początku akcji. Tym razem akcją objęto 47 rodzin liczących łącznie 191 osób. Pomoc skierowana jest w pierwszej kolejności do rodzin wielodzietnych oraz osób o bardzo trudnej sytuacji materialnej.

W paczkach znalazły się produkty żywnościowe otrzymane z Banku Żywności, a zbierane przez wolontariuszy w organizowanych zbiórkach żywności na terenie słupskich sklepów. Dodatkowo produkty żywnościowe i słodycze przekazali słuchacze naszej Szkoły. Młodzi policjanci również zaangażowali się w pakowanie żywności. Każda paczka była przygotowywana indywidualnie dla każdej rodziny, uwzględniając liczbę osób w rodzinie.
Angażując młodych policjantów w takie pomocowe akcje pokazujemy, na czym polega służba w Policji. Policjant przede wszystkim musi podejmować działania zapewniające bezpieczeństwo obywatelom, ale również podczas służby musi być czuły na niesienie pomocy potrzebującym.

Podczas dostarczania paczek policjanci będą informować również o możliwości skorzystania z innych form pomocy, jaką oferuje Polski Czerwony Krzyż w Słupsku. Osoby zainteresowane będą mogły także otrzymać artykuły odzieżowe bezpośrednio w siedzibie PCK w Słupsku przy ulicy Kopernika.

(28.3.2013)