Oszustwa w sieci

image Klasyczne oszustwa i mechanizm ich przebiegu, oszustwa związane z wykorzystaniem funkcjonalności serwisu (podszywanie się pod kupujących i sprzedających, oszustwa nigeryjskie), kradzieże tożsamości i mechanizmy działania sprawców, w tym metody wyłudzania haseł, posługiwanie się cudzymi danymi osobowymi, naruszenie praw własności intelektualnej i obrót przedmiotami wymagającymi stosownej dokumentacji - to temat fakultatywnych zajęć w Szkole Policji w Słupsku, w których mogli uczestniczyć słuchacze kursu podstawowego w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Zajęcia ze słuchaczami przeprowadziła Anna Wojciechowska - specjalista ds. bezpieczeństwa transakcji Grupy Allegro.

Allegro.pl - to największy serwis transakcji on-line w Europie Środkowo-Wschodniej. Do jego zadań należy między innymi udzielanie odpowiedzi na zapytania dotyczące wszelkich nadużyć prawa, związanych z transakcjami zawieranymi za pośrednictwem serwisów, reprezentowanie serwisu przed organami wymiaru sprawiedliwości, działalność edukacyjna i szkoleniowa, w tym szkolenie funkcjonariuszy Policji, sędziów i prokuratorów.

Jest to już kolejna edycja tego rodzaju wykładów. W czasie wolnym od zajęć młodzi policjanci mają możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy z zakresu przestępstw popełnianych przy wykorzystaniu ogólnoświatowej sieci. Specjaliści w zakresie zabezpieczeń internetowych przekazują słuchaczom wiedzę na temat sposobów popełniania przestępstw, a także metod ujawniania takich zdarzeń.
Zajęcia zostały zorganizowane przez Zakład Służby Kryminalnej w ramach działalności ”Koła Prawno-Kryminalstycznego”, którego współopiekunem jest podinsp. Andrzej Osiński.

Anna Wojciechowska
specjalista ds. bezpieczeństwa transakcji Grupy Allegro