Pół tysiąca nowych policjantów

Pond pół tysiąca młodych policjantów, zakończyło w czwartek (10.11) szkolenie na kursie podstawowym. W murach najstarszej policyjnej szkoły poznawali tajniki policyjnego rzemiosła przez pół roku.

Absolwenci naszej Szkoły to osoby, które do Policji wstąpiły na początku maja tego roku. Kilka dniu po ślubowaniu i otrzymaniu legitymacji służbowej rozpoczęli oni naukę na kursie podstawowym, który w tej chwili pozwala im pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji. Dopełnieniem kursu jest jeszcze praktyka w Oddziałach Prewencji. Najwcześniej, bo już w tym tygodniu (18.11), rozpoczną ją policjanci z województwa pomorskiego, którzy służyć będą w gdańskich Oddziałach Prewencji Policji. Praktyki absolwentów z pozostałych województw rozpoczynać sie będą w grudniu i lutym; ich ostatecznie zakończenie nastąpi 25 marca przyszłego roku. W czasie każdej tury praktyk młody policjant ma do odbycia 37 służb.

Absolwenci Szkoły Policji w Słupsku przyjechali z Komend Wojewódzkich Policji w: Białymstoku (12 osób), Bydgoszczy (10), Gdańsku (82), Kielcach (70), Lublinie (42), Olsztynie (10), Poznaniu (150) i Szczecinie (60). Największą, 162-osobową grupę skierowała na szkolenie Komenda Stołeczna. W ostatnim dniu nauki słuchacze zdawali egzamin z wiedzy zawodowej. Średnia ocen dla wszystkich absolwentów wyniosła 4,11. Nie zanotowano żadnej oceny negatywnej, zdali wszyscy. Dziś pełnią juz służbę w swoich jednostkach macierzystych.

W uroczystym zakończeniu szkolenia, które odbyło się na głównym placu apelowym Szkoły, uczestniczyli także bliscy i rodziny świeżo upieczonych absolwentów, na wieli twarzach widać było dumę i satysfakcję z faktu, że ich bliscy pełnić będą służbę na rzecz społeczeństwa w niebieskich, policyjnych mundurach.
Poniżej prezentujemy migawki filmowe z zakończenia kursu. Wkrótce dostępne będą także zdjęcia.

(14.11.2011)