Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szkole Policji

image W auli Szkoły Policji w Słupsku obchodzą swój jubileusz członkowie słupskiego oddziału Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy już kolejny raz goszczą w progach naszej uczelni. W uroczystościach udział biorą przedstawiciele władz miejskich, Sejmiku Województwa Pomorskiego, Akademii Pomorskiej i wielu innych instytucji.

Organizacja tego rodzaju jubileuszu to kolejny z przykładów współpracy z lokalną społecznością. Oprócz swojego statutowego celu działalności, czyli szkolenia kadr policjantów, w słupskiej Szkole Policji bardzo często goszczą przedszkolaki, uczniowie różnych szkół a także studenci. W trakcie takich wizyt mamy doskonałą okazję do przybliżenia specyfiki policyjnego rzemiosła. Cieszy fakt, że z naszej gościnności skorzystali kolejny raz seniorzy; mogą z bliska zobaczć samą Szkołę, a także słuchaczy, których już wkrótce będą mogli zobaczyć na ulicach swoich miast.
Więcej informacji o Uniwersytecie Trzeciego Wieku można znaleźć tutaj.

Poniżej prezentujemy wypowiedzi pierwszych członków słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wypowiedzi zostały nagrane podczas wcześniejszych uroczystości UTW, które również odbywały się w słupskiej Szkole Policji.

Zdzisław Stankiewicz i Mieczysław Moszko
Jedni z inicjatorów powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Słupsku