Wykładowca szkoli "patrole mieszane"

image W warsztatach szkoleniowych z zakresu taktyki i techniki interwencji, dedykowanych funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uczestniczył jako współprowadzący, wykładowca słupskiej Szkoły Policji. W zajęciach udział wzięły policjantki i policjanci, którzy doskonalili swoje umiejętności w tak zwanych „patolach mieszanych”.

Główną tematyką spotkania było postępowanie policyjnego patrolu w trakcie podejmowania interwencji policyjnych. Warsztaty były podzielone na dwudniowe panele. Zajęcia współprowadził wykładowca Zakładu Ogólnozawodowego Szkoły Policji w Słupsku nadkom. Henryk Dudziński. W ramach jednego z paneli uczestnicy doskonalili umiejętności z zakresu:

- techniki podejścia do osoby rannej, która znajduje się pod ostrzałem i dodatkowo jest nieprzytomna,
- metody ewakuacji poszkodowanych policjantów ze stref zagrożenia,
- udzielanie pomocy w przypadku ran postrzałowych,
- stosowania staz taktycznych i opatrunków osobistych,
- sposobu badania rannego funkcjonariusza.

Kolejną częścią warsztatów było strzelanie. Sytuacja, którą przygotowano dla patroli, zakładała użycie broni palnej. W trakcie warsztatów policjanci poznali wiele ciekawych wskazówek, które podczas udzielania pomocy mogą niekiedy zdecydować o ludzkim życiu.
Zajęcia odbywały się w salach ćwiczeniowych i strzelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pod kierownictwem podinsp. Tomasza Krajewskiego. Warto wspomnieć, że jednym z współtwórców tak nowatorskiego szkolenia jest wykładowca Szkoły Policji w Słupsku sierż.sztab. Michał Kurdziel. W szkoleniu uczestniczyli także funkcjonariusze Straży Granicznej.

Udział w warsztatach „patroli mieszanych” był bardzo cennym doświadczeniem zawodowym. Zdobyta przez policjantki i policjantów wiedza przyczyni się do wzrostu ich bezpieczeństwa w trakcie pełnienia codziennej służby. Podczas uroczystego zakończenia szkolenia każdy z uczestników otrzymał nasobną apteczkę do udzielania pierwszej pomocy.
Warto również dodać, że wielu z uczestników swoje pierwsze policyjne szkolenie zawodowe odbyło w słupskiej Szkole Policji.

(9.2.2015)