Ćwiczenia policjantów Wydziałów Konwojowych

image Trwa pierwsza edycja kursu specjalistycznego dla policjantów Wydziałów Konwojowych, który ma na celu podniesienie poziomu wiedzy, a szczególnie umiejętności z zakresu konwojowania osób, dokonywania sprawdzeń i przewożenia ich policyjnymi pojazdami. Trwające zajęcia poszerzają dotychczasową ofertę edukacyjną Szkoły Policji w Słupsku.

W środę przed południem policjanci w warunkach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistych, doskonalili takie umiejętności jak sprawdzenie osoby w celu odebrania przedmiotów, które mogą być niebezpieczne, i których posiadanie jest zabronione, a mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo konwoju. Pod okiem wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych funkcjonariusze doskonalili również umiejętności z zakresu posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego podczas pełnienia służby konwojowej oraz wykorzystywania radiowozu do przetransportowania osób pozbawionych wolności.

image Uczestnicy kursu mają też doskonałą okazję do podzielenia się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniem z kolegami, którzy znacznie krócej pełnią służbę w Wydziałach Konwojowych. Policjanci w trakcie zajęć mogą przećwiczyć sprawdzone i cieszące się uznaniem ze względu na skuteczność techniki przeprowadzania czynności związanych z konwojowaniem osób. Taka, praktyczna forma zajęć pozwala ugruntować wiedzę i jednocześnie pozwala na nabycie nowych umiejętności, tak potrzebnych w codziennej służbie.

Większość zajęć na kursie prowadzą wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, w zakresie negocjacji i aspektów psychologicznych zajęcia prowadzą wykładowcy Zakładu Ogólnozawodowego, a część praktyczną - wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych.
W kursie uczestniczą policjanci z województwa podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Wśród 17 funkcjonariuszy znajdują się dwie panie. Zajęcia potrwają do 14 marca. Kolejne edycje tego szkolenia odbędą się w maju i sierpniu.

(12.3.2014)