Szef MSWiA: Więcej spotkań policjantów z dziećmi - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Szef MSWiA: Więcej spotkań policjantów z dziećmi

Więcej spotkań policjantów z dziećmi zapowiedział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. W trakcie tych spotkań mundurowi będą uczyć najmłodszych zasad ruchu drogowego.

imageRozpoczął się nowy rok szkolny i właśnie w drodze do szkoły i ze szkoły dzieci będą najbardziej narażone na wypadek. Minister Mariusz Błaszczak polecił funkcjonariuszom policji, aby podjęli bardziej intensywne działania na rzecz edukacji dzieci i rodziców, takie jak „Bezpieczna droga do szkoły”.

Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest między innymi zapraszanie policjantów na spotkania z rodzicami oraz na lekcje wychowania komunikacyjnego z dziećmi. Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.
Funkcjonariusze będą też obecni w pobliżu szkół – będą pomagać i doradzać, a w razie potrzeby reagować na niewłaściwe zachowania kierowców i uczniów.

 

 

Przypomnijmy również, że Szkoła Policji w Słupsku od ponad 10 lat realizuje autorski program „Odkrywamy bezpieczeństwo”. Jego autorem jest były wykładowca Szkoły mł.insp. w st. spocz. Czesław Purowski.
W ramach praktycznych zajęć, odbywających się w pobliżu szkół, policjanci przedstawiają uczniom zasady poruszania się po drodze oraz zwracają uwagę na czyhające tam na nich niebezpieczeństwa. Przypominają dzieciom, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym.

Spotkania z dziećmi realizowane przez policyjnych wykładowców są także okazją do wymiany spostrzeżeń odnośnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które powinni zapewniać rodzice czy opiekunowie podczas przewożenia ich w pojazdach. Pomimo początkowego etapu edukacji w zakresie ruchu drogowego dzieci wykazują ogromne zainteresowanie ogólnie pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Potrafią wskazywać zagrożenia, również te popełnianie przez swoich najbliższych.
Poniżej prezentujemy migawki filmowe z zajęć jakie corocznie jesienią organizują wykładowcy słupskiej Szkoły Policji.

 

 

(8.9.2016)