Ministerialna nagroda

imageNagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymał wykładowca naszej Szkoły. Przekazanie nagrody odbyło się w gabinecie Komendanta Szkoły Policji.

Podinsp. Lidiusz Kazior został uhonorowany ministerialną nagrodą za wzorowe wywiązywanie się ze swoich obowiązków służbowych. Policjant pełni na co dzień służbę na stanowisku starszego wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych; przygotowuje i wdraża młodszych stażem i doświadczeniem policjantów do pracy w zawodzie nauczyciela policyjnego. Jego zawodowy profesjonalizm i umiejętności z zakresu realizowanej problematyki oraz kwalifikacje pedagogiczne zostały wielokrotnie potwierdzone w trakcie wizytacji wewnętrznych i zewnętrznych.

Nasz kolega W słupskiej szkole Policji przeszedł przez wszystkie szczeble kariery zawodowej nauczyciela policyjnego. Posiada wysokie umiejętności z zakresu taktyki i technik interwencji oraz bardzo duże doświadczenie dydaktyczne w zakresie nauczania umiejętnościowego. Jest niekwestionowanym autorytetem w zakresie sportów walki, a jego predyspozycje w tym zakresie zawsze były wysoko oceniane przez przełożonych i kolegów. Należy do nauczycieli policyjnych o najwyższych kwalifikacjach zawodowych. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku nauczycielskim. Posiada uprawnienia trenera judo II klasy oraz pas mistrzowski w tym sporcie (aktualnie IV Dan). Wielokrotnie reprezentował Szkołę Policji w Słupsku na Mistrzostwach Polski Policjantów w judo i osiągał w tych zawodach spektakularne sukcesy (m.in. w roku 2000 wywalczył tytuł Mistrza Polski Policjantów w judo). W swojej karierze trenerskiej szkolił wielu słuchaczy słupskiej szkoły Policji, którzy zdobywali medale na Mistrzostwach Polski.

Lidiusz Kazior jest głównym animatorem oraz aktywnym uczestnikiem rywalizacji sportowej służb mundurowych powiatu słupskiego - „Sześciomeczu”. Jest to najstarsza impreza sportowa współorganizowana przez Szkolę Policji w Słupsku. Uczestniczą w niej policjanci ze Szkoły, jednostek terenowych Policji, a także sportowcy ze Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Wojska Polskiego i Marynarki Wojennej. W tym roku obchodzono uroczyście jubileusz 20-lecia rywalizacji sportowej pomiędzy służbami mundurowymi.

Na uwagę zasługuje również dodatkowa działalność społeczna naszego Kolegi. Szczególnie należy podkreślić jego pracę trenerską w ramach Słupskiego Towarzystwa Sportowego „Gryf-3 Słupsk”, gdzie zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży z naszego regionu. Jako trener wychował wielu zawodników, którzy zdobywali medale na licznych turniejach w kraju i za granicą. Z ramienia tego towarzystwa sportowego podinsp. Kazior organizuje największe zawody judo w Słupsku. „Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego” w tym roku odbył się on po raz dziewiąty. Wzięło w nim udział 360 zawodników z kraju i zagranicy. Turniej jest objęty honorowym patronatem Pawła Nastuli i Prezydenta m. Słupska Macieja Kobylińskiego.

(28.12.2011)