Spotkanie pełnomocników

image W warsztatach zwiększających kompetencje trenerskie uczestniczyła Pełnomocnik Komendanta Szkoły Policji w Słupsku ds. Praw Człowieka. Realizacja praw człowieka to temat wciąż trudny i mało sformalizowany, choć bazuje na konkretnych przepisach to nadal jest niejednoznacznie interpretowany.

Wdrażanie treści z zakresu praw człowieka wymaga niejednokrotnie nie tylko przyswojenia treści, ale też zmiany postaw, modyfikacji hierarchii wartości, większej wrażliwości na bagaż doświadczeń uczestników szkolenia. Dlatego też pełnomocnicy pilnie i z zaangażowaniem dyskutowali o metodach pracy i ćwiczyli pod okiem profesjonalnych trenerów. Spotkanie odbywało się w Komendzie Głównej Policji w Warszawie. Uczestniczyli w nim pełnomocnicy Komendantów Wojewódzkich i Komendantów Szkół Policji do spraw Praw Człowieka. Naszą jednostkę reprezentowała kom. Ewa Pietruczuk.
Jak bardzo istotnych problemów dotykali było widać nawet podczas przerw, gdy nie cichły argumenty i pomysły, jak pomóc policjantom działać w sposób skuteczny, zgodny ze standardami prawnymi, jednocześnie uwzględniając coraz większą różnorodność społeczeństwa polskiego.

(9.11.2011)