Egzamin życia dopiero przed nimi

image Do sytuacji niemającej precedensu w historii Szkoły Policji w Słupsku doszło dzisiaj w trakcie uroczystego zakończenia szkolenia zawodowego podstawowego.

W auli Szkoły po wręczeniu świadectw i zakończeniu części oficjalnej uroczystości jeden ze słuchaczy poprosił Zastępcę Komendanta Szkoły insp. Witolda Stanisława Majchrowicza o zabranie głosu. Po uzyskaniu zgody post. Maciej Preiss zaprosił przed audytorium przybyłą na uroczystość swoją dziewczynę – Jagnę. Ku zaskoczeniu wszystkich zebranych: funkcjonariuszy, gości, a także kobiety, z wielkim przejęciem i drżeniem w głosie wystąpił z przemówieniem, w trakcie którego poprosił ukochaną, aby została jego żoną. Cała sala zamarła, oczekując na odpowiedź. Gdy emocje sięgnęły zenitu, padło słowo „TAK” i policjant – nie kryjąc uczuć i radości – wręczył ukochanej pierścionek zaręczynowy oraz kwiaty. Narzeczeni przyjęli gorące i szczere owacje, u niektórych uczestników tego wydarzenia w oku zakręciła się łza...

Posterunkowy Maciej Preiss egzamin końcowy zdał na piątkę. Teraz dla niego i jego narzeczonej zacznie się nowy etap w życiu, szkoła życia we dwoje, na dobre i na złe, na zawsze. Oby ten egzamin zdali na szóstkę. Tego im wszyscy życzymy. Wszystkiego najlepszego Jagno i Maćku.

Informacja w prasie lokalnej: gp24.pl

(23.08.2013)