Strzelcy Szkoły Policji na pudle - tym razem we Frankfurcie

imageSukcesem zakończył się udział reprezentacji słupskiej Szkoły Policji w zawodach strzeleckich policji landu Brandenburgia. Nasza reprezentacja zajęłą pierwsze miejsce w klasyfikacji drużyn zagranicznych.

Zawody odbywały się na obiektach strzeleckich Komendy Policji we Frankfurcie nad odrą. Udział w imprezie wzięli reprezentanci wszystkich jednostek policji landowej Brandenburgii. Zawody strzeleckie organizowane są corocznie a udział w nich Birą także niemieckie policjantki. Jest to także swoista forma sprawdzianu i doskonalenia zawodowego w zakresie posługiwania się bronią palną.
Zaproszenie polskiej reprezentacji nie miało wyłącznie charakteru kurtuazyjnego. Policjanci ze słupskiej Szkoły Policji oraz policjanci Landu Brandenburgia od kilku lat uczestniczą w tego rodzaju imprezach organizowanych zarówno w Niemczech jak i w Polsce.

Naszą Szkołę reprezentowali: podinsp. Tomasz Mikulski; podinsp. Artur Nawrot; kom. Roman Jagielski, podkom. Waldemar Knychała oraz mł.asp. Sylwester Siembrzuch. W klasyfikacji drużyn zagranicznych słupscy strzelcy już tradycyjnie stanęli na pudle zdobywając I miejsce, indywidualnie najlepszy rezultat obcokrajowca przypadł mł.asp. Sylwestrowi Siembrzuchowi.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że w klasyfikacji ogólnej nasz Sylwester w dogrywce musiał uznać wyższość niemieckiego kolegi i ostatecznie uplasował się tuż po za pudłem. Istotny jest jednak fakt, że polscy policjanci nie strzelali ze swojej broni.

(24.9.2012)