„Nasza krew - nasza Ojczyzna”

image Ponad 120 policjantów, słuchaczy i kadry Szkoły Policji, oddało krew w ramach akcji „Nasza krew - nasza Ojczyzna”. Akcja koordynowana była przez członków Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy słupskiej Szkole Policji.

Zakończona pod koniec grudnia akcja trwała trzy miesiące. Zainicjowali ją funkcjonariusze Straży Granicznej, a główny cel to uczczenie listopadowej rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Poprzez akcję honorowego oddawania krwi przedstawiciele służb mundurowych, pokazali, że są gotowi w każdych warunkach nieść pomoc, a także ratować zdrowie i życie ludzkie. Akcja miał również pokazać, że polski mundur, opatrzony symbolami i godłem Rzeczypospolitej Polskiej, ma kojarzyć się tez z dosłowna gotowością oddania krwi dla Ojczyzny.

Jak poinformowała koordynatorka akcji Kamila Grzegorowaka z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji w Słupsku, w okresie od 25 października do 15 grudnia 2014 roku, Klub HDK PCK zorganizował kilka akcji zbiorowego oddawania krwi. Do Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłosiło się 129 policjantów Szkoły Policji i 39 żołnierzy zawodowych z 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku. Łącznie zebrano ponad 75 litrów krwi.

(5.1.2015)