Aktualności

Mistrzostwa policyjnych ratowników

Policyjni ratownicy ze wszystkich garnizonów w kraju uczestniczyli w słupskiej Szkole Policji w trzeciej edycji zawodów z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pierwszy dzień zawodów upłynął pod znakiem rywalizacji, dziś w drugim dniu policjanci wzięłi udział w warsztatach i seminarium. Oficjalne zakończenie zawodów miało miejsce w czwartek, w godzinach popołudniowych.


               1. miejsce    mł.asp. Michał Maćkowiak
post. Jan Teleżyński
       KWP Gdańsk
     
               2. miejsce    sierż. Michał Machulski
st.post. Michał Kwieciński
       KWP Kielce
     
               3. miejsce    st.sierż. Paweł Zaleski
sierż. Przemysław Panaś
       KWP Kraków


TEST WIEDZY (.PDF)

SCENKI SYTUACYJNE (.PDF)

WYNIKI KOŃCOWE - KLASYFIKACJA GENERALNA (.PDF)


Komendant Główny Policji ufundował zwycięzcom nagrody pieniężne: za I miejsce - po 2 tys. złotych; za 2 miejsce - po 1,5 tys. złotych i za III miejsce - po 1 tys. złotych oraz Puchar dla drużyny, która zdobyła I miejsce.
Puchar za zdobycie II miejsca ufundował Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji, a za miejsce III - Komendant Szkoły Policji w Słupsku.
Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku ufundował Puchar dla najlepszego patrolu w konkurencji udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w trakcie wypadku drogowego oraz apteczki do udzielania pierwszej pomocy dla pięciu najlepszych patroli w poszczególnych konkurencjach.

Ideą zawodów oprócz rywalizacji jest sprawdzenie poziomu wyszkolenia funkcjonariuszy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W strukturach Policji są ponad 4 tysiące ratowników, którzy na co dzień pełnią służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.
Zawody są też okazją do sprawdzenia wiedzy, umiejętności, ale również wymiany doświadczeń z zakresu ratownictwa podczas podejmowanych interwencji policyjnych.
Zmagania obserwowali również przedstawiciele Komendy Głównej Policji: mł.insp. Jacek Śnieć - koordynator Ratownictwa Medycznego Policji oraz Małgorzata Wlaź z Wydziału Ochrony Pracy Gabinetu Komendanta Głównego Policji.

W pierwszym dniu zawodów policjanci rozwiązywali test teoretyczny, a następnie uczestniczyli w czterech konkurencjach praktycznych. Drugi dzień upłynął pod znakiem seminarium i warsztatów praktycznych. Poniżej prezentujemy relacje filmowe i telewizyjne.

Zakończenie





Zadanie nr 4
Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który produkując amfetaminę doznał ciężkiego zatrucia.





Zadanie nr 3
Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, który doznał ciężkich obrażeń ciała w wyniku wypadku na motocyklu.





Zadanie nr 2
Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy rannemu funkcjonariuszowi oddziałów prewencji, który podczas działań pododdziałów zwartych doznał ciężkich uszkodzeń ciała.





Zadanie 1
Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy 11 – letniemu dziecku, które zaginęło w lesie i z powodu ciężkiego wyziębienia doznało hipotermii.





Test wiedzy
Udzielenie odpowiedzi na zestaw pytań testowych.



Konkurencje są odzwierciedleniem realnych interwencji, z którymi policjanci mieli do czynienia w naszym kraju, jak również odnoszą się do wybranych działań funkcjonariuszy Policji innych krajów. Ponadto sędziowie co roku starają się uatrakcyjnić zadania w oparciu o swoje doświadczenie zawodowe.
Jurorami podczas konkurencji byli nauczyciele policyjni z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Katowicach oraz Szkoły Policji w Słupsku; wykładowcy akademiccy Akademii Pomorskiej w Słupsku - kierunek Ratownictwo Medyczne oraz instruktorzy Centrum Ratownictwa Medycznego we Wrocławiu.

Partnerzy III edycji Mistrzostw

  :   :

  :

(21.5.2015)

Powrót na górę strony