Finał turnieju wiedzy prewencyjnej

image Zwycięstwem słuchaczy Kompanii VII zakończył się wczoraj po południu Turniej Wiedzy Prewencyjnej i Ruchu Drogowego. Poziom finału był na tyle wysoki, że do ostatecznego rozstrzygnięcia i wyłonienia zwycięzców potrzebna była dogrywka.

Z zakwalifikowanych 11 słuchaczy do konkurencji przystąpiło 9. Wczorajsze konkurencje polegały na rozwiązaniu zadania z zakresu wiedzy prewencyjnej (pisemne wskazanie czynności, która zobligowany jest wykonać policjant przeprowadzający interwencję do podanego założenia) oraz zadania z zakresu ruchu drogowego (sporządzenie dokumentu w postaci pokwitowania za zatrzymany dowód rejestracyjny również do podanego założenia).
Trudności sprawiło finalistom w szczególności pierwsze zadanie, wymagające rozległej wiedzy w zakresie realizacji czynności związanych z podejmowaniem interwencji i zatrzymywaniem osób. Najlepszy w tym zadaniu okazał się zwycięzca całego turnieju post. Marcin Dudek z kompanii VII, pluton 1. On również uzyskał największą liczbę punktów z wczorajszego testu wiedzy. Zadanie z zakresu ruchu drogowego okazało się łatwym dla finalistów. W większości poradzili sobie z nim uzyskując maksymalną liczbę punktów.

Po podliczeniu punktów z wszystkich trzech konkurencji okazało się, że o 2 i 3 miejsce musi odbyć się dogrywka. Równą ilość punktów uzyskali post. Łukasz Poborski post. Łukasz Cichocki. Kolejno otrzymywali oni zadania z zakresu prewencji i ruchu drogowego. Po trzech turach dogrywki nieznacznie lepszy okazał się post. Łukasz Poborski.

1 miejsce    post. Marcin Dudek    Kompania VII, pluton 1
               2 miejsce    post. Łukasz Poborski    Kompania VII, pluton 3
               3 miejsce    post. Łukasz Cichocki    Kompania VIII, pluton 5

I edycja Turnieju Wiedzy Prewencyjnej i Ruchu Drogowego pokazała, że słuchacze kończącego się kursu podstawowego są dobrze przygotowani do realizacji zadań z prewencji i ruchu drogowego. Rywalizacja w szkolnym turnieju będzie również miłym wspomnieniem z czasu szkolenia dla zwycięzców.

- Poziom wiedzy uczestników rywalizacji z zakresu prewencji i ruchu drogowego jest zadowalający i pozwala przypuszczać, że dobrze będą oni realizować swoje zadania po opuszczeniu murów szkoły i rozpoczęciu służby w jednostkach terenowych – podsumowuje turniej kom. Sebastian Kamiński.

(29.10.2012)