Policjanci pasjonaci na wystawie fotograficznej

image Byli i obecni policjanci słupskiej Szkoły Policji znaleźli się wśród bohaterów wystawy, którą otwarto dziś w słupskim Starostwie Powiatowym. Ekspozycja zatytułowana „Pasje mieszkańców Ziemi Słupskiej” pokazuje różnorakie zainteresowania związane z rekreacją, kulturą, prewencją i bezpieczeństwem.

Na wystawie, w siedzibie Starostwa Powiatowego, prezentowane są fotografie osób, które w swoim wolnym czasie oddają się pasjom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Wśród przedstawicieli wielu profesji znaleźli się między innymi przedstawiciele Policji. Wśród nich jest kom. Damian Kwiatkowski, który w trakcie spotkań z przedszkolakami i uczniami pierwszych klas szkół podstawowych, przybliża tematykę bezpiecznego poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnię i jazdy maluchów samochodem wyłącznie w fotelikach.

Osobną minigalerię stanowią zdjęcia asp. Andrzeja Kaczora, byłego policjanta słupskiej Szkoły Policji, który ze względu na ciężka chorobę, musiał zakończyć służbę w mundurze. Na fotografiach prezentowane są pasje naszego Kolegi związane z ratownictwem wodnym i udzielaniem pierwszej pomocy. Warto również dodać, że asp. Andrzej Kaczor przez wiele lat był kierownikiem Drużyny Specjalnej WOPR działającej w słupskiej Szkole Policji, a zamieszczenie zdjęć z tej działalności jest także gestem wsparcia od kolegów i koleżanek ze Szkoły.

Wystawa czynna będzie w słupskim Starostwie Powiatowym do 15 czerwca. Pozostałe części ekspozycji w tym samym czasie prezentowane są w Urzędzie Miejskim, Bibliotece Miejskiej oraz w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Społecznych.

(18.5.2015)