Działania militaryzacyjne w Szkołach Policji

image Warsztaty pod hasłem „Plan Działania Kierownika Jednostki Organizacyjnej Policji Przewidzianej do Militaryzacji” zakończyły się dziś w słupskiej Szkole Policji. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich polskich policyjnych szkół oraz Komendy Głównej Policji.

Spotkanie zorganizował Wydział do spraw Ochrony Informacji Niejawnych Szkoły Policji w Słupsku. W warsztatach uczestniczyli funkcjonariusze reprezentujący Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkołę Policji w Pile, Szkołę Policji w Katowicach oraz Szkołę Policji w Słupsku. Policjanci uczestniczący w warsztatach, na co dzień realizują zadania z zakresu przygotowań obronnych w swoich jednostkach. Głównym moderatorem zajęć był przedstawiciel Komendy Głównej Policji asp.sztab. Marek Nadarzewski.
Wśród poruszanych tematów znalazły się zagadnienia poświęcone udziałowi Policji w ochronie obiektów ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa, a także współdziałanie z pozamilitarnymi ogniwami obronnymi w zakresie przygotowania wspólnych ćwiczeń i przedsięwzięć szkoleniowych.

asp.sztab.Marek Nadarzewski
ekspert Głównego Sztabu Policji KGP
  (pobierz)

Zajęcia prowadzone były w specjalnie przystosowanej do szkoleń obronnych i zarządzania kryzysowego sali wykładowej, którą oddano do użytku w słupskiej Szkole Policji w ubiegłym miesiącu. W trakcie warsztatów wykorzystano również specjalistyczny stół roboczy do projektowania map sztabowych, przy którym przedstawiciele poszczególnych jednostek omówili szczegóły dotyczące dokumentacji obronnej ich jednostek.

(30.11.2012)