Doskonalą technikę na fakultetach

image Możliwość dodatkowego doskonalenia technik sztuk walki mają popołudniami słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego. Jednym z fakultetów, które mają do wyboru młodzi policjanci, są zajęcia doskonalące elementy technik interwencji.

Popołudniowe fakultety są formą doskonalenia już zdobytych umiejętności, ale również okazją do przećwiczenia tych elementów, które mogą sprawić więcej trudności w prawidłowym ich opanowaniu. W piątkowe popołudnie, w ramach dodatkowych zajęć, w jednej z sal sportowych na terenie Szkoły odbyły się ćwiczenia zajęcia z zakresu interwencji policyjnych, których celem jest opanowanie dodatkowych umiejętności pozwalających na szybkie, skuteczne i bezpieczne wykonywanie czynności podczas przeprowadzania interwencji policyjnych.

Jednym z wykładowców realizujących takie zajęcia jest sierż. sztab. Adam Kryszajtys, który w ramach sportów walki specjalizuje się zasadach poruszania się podczas walki i zadawaniu ciosów. Wykładowca ten jest srebrnym medalistą w XII Otwartych Mistrzostw Polski Policji w karate kyokushin i brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów.
W trakcie fakultetów słuchacze maj również możliwość uzupełnienia umiejętności związanych z wykonywaniem poszczególnych czynności służbowych.

(5.1.2015)