Nasza akcja:
"700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły Policji w Słupsku"

image Systematycznie zwiększa się liczba osób, które przyłączają się do naszej akcji „700 litrów honorowo oddanej krwi na 70-lecie Szkoły Policji”. Udział coraz większej liczby osób cieszy tym bardziej, że w większości są to dawcy, którzy po raz pierwszy w życiu zdecydowali się na oddanie krwi.

Od połowy stycznia zorganizowane grupy słuchaczy, w mniejszych lub większych grupach, odwiedzają stację krwiodawstwa. W młodzi policjanci, którzy zdecydowali się na oddanie krwi, robią to w większości po raz pierwszy - jak sami mówią, w ten sposób także chcą pełnić służbę na rzecz społeczeństwa. Jest przy tym wiele emocji, gdyż policyjna młodzież, nie zawsze wie, że oddanie krwi nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem. Po pierwszej chwili strachu na twarzy policjantów maluje się satysfakcja, że w ten sposób, być może uratowali komuś życie.

Ponieważ nasza akcja nabiera rozpędu, kolejna grupa policjantów uda się do stacji krwiodawstwa w najbliższą niedzielę. Przy tej okazji dziękujemy pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, którzy w niedzielę przyjdą do pracy specjalnie dla nas.
Całość działań koordynuje Klub Honorowych Dawców Krwi przy Szkole Policji w Słupsku.

SZCZEGÓŁY AKCJI

(22.1.2015)