PÓŁMARATON 2012 - trwają zapisy

imageTrwa przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji Półmaratonu. Po kilkunastu latach istnienia Międzynarodowy Półmaraton Policyjny zmienia swoją formułę. W tym roku po raz pierwszy - w imprezie organizowanej przez Szkołę Policji w Słupsku - wystartować będą mogli nie tylko funkcjonariusze służb mundurowych, ale również wszyscy chętni. Półmaraton Szkoły Policji rozgrywany będzie w kategorii open, a w ramach biegu, tak jak dotychczas, rywalizować będą między innymi funkcjonariusze służb mundurowych.

Półmaraton rozgrywany jest od 2002 roku na trasie Ustka-Słupsk. Już tradycyjnie start biegaczy odbywa się na dolnej promenadzie (ul.Limanowskiego) przy skrzyżowaniu z ulicą Żeromskiego. Trasa biegu prowadzi ulicami Ustki a następnie biegacze kierowani są na drogę krajową nr 21, którą z nadmorskiego kurortu biegną w kierunku Słupska. Po dotarciu do miasta biegacze pokonują kilka ulic, by ostatecznie finiszować na ulicy Policjantów, która znajduje się na terenie słupskiej Szkoły Policji.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin można pobrać tutaj.

Trasa półmaratonu należy do lekkotrudnych, biegacze mają do pokonania kilka długich podbiegów, utrudnieniem bywa także wiatr. Start na promenadzie położony jest na wysokości 7 metrów nad poziomem morza; na granicy Ustki jest to już 19 m.n.p.m.. W połowie trasy (wieś Bydlino) teren obniża się 10 m.n.p.m., a w pobliskiej wsi Włynkowo wzrasta aż do 40 m.n.p.m. Meta w słupskiej Szkole Policji znajduje się na wysokości 18 m.n.p.m.

Rekord trasy ustanowiony kilka lat temu przez biegaczy ukraińskiej Milicji to
1 godz. 5 min. 31 sek.

W półmaratonie uczestniczą reprezentacje zagranicznych formacji policyjnych między innymi z Litwy, Łotwy, Niemiec i Ukrainy. Wśród biegaczy mundurowych z Polski znajdują się funkcjonariusze Policji, Biura Ochrony Rządu, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Tegoroczna, otwarta formuła półmaratonu, przyniesie ze sobą większą liczbę uczestników, co niewątpliwie podniesie jeszcze i tak już wysoki poziom rywalizacji.

Tegoroczna edycja biegu zaplanowana jest na sobotę, 26 maja.

Relacja filmowa i zdjęcia z edycji 2011.

(3.4.2012 - aktualizacja: 14.5.2012)