Rosyjski w Szkole Policji

imageObchody pierwszej rocznicy utworzenia w Słupsku Centrum Kultury Rosyjskiej odbyły się w auli Szkoły Policji. Oprócz zaproszonych gości i mieszkańców udział w imprezie wzięła także grupa słuchaczy kursu podstawowego.

Na wieczór rosyjski złożyły się występy artystyczne a także prezentacje filmowe. Zaproszeni goście mówili o działalności Centrum a na scenie występowały zespoły młodzieżowe i soliści. W trakcie uroczystości organizatorzy kilkakrotnie podkreślali, że organizacja rocznicy w takiej formie byłaby możliwa dzięki przychylności władz Szkoły Policji. W uroczystości uczestniczył między innymi konsul do spraw kulturalnych z Konsulatu Federacji Rosyjskiej w Gdańsku oraz przedstawiciel fundacji Russkij Mir Władimir Koczin.

(21.11.2011)