Aktualności

Dyżurni i strzelcy rozpoczęli szkolenie

image Dwie kolejne edycje kursów specjalistycznych rozpoczęły się w tym tygodniu w słupskiej Szkole Policji. W poniedziałek zajęcia zainaugurowali policjanci - dyżurni jednostek terenowych, a dziś swoje pierwsze zajęcia rozpoczęli kandydaci na instruktorów strzelań policyjnych.

Policjanci uczestniczący w szkoleniu dyżurnych, na co dzień pełnią funkcję dyżurnego, zastępcy dyżurnego lub pomocnika dyżurnego. To między innymi oni przyjmują zgłoszenia kierowane pod numer telefonu 112 lub 997.
W trakcie miesięcznego szkolenia słuchacze pogłębiać będą swoją wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji służby na stanowisku kierowania i sposobu realizacji podstawowych zadań służby dyżurnej.

Łączenie zajęć teoretycznych z praktycznymi, realizowanymi na stanowisku kierowania, pozwoli wypracować algorytmy kompleksowego postępowania dyżurnego podczas zaistnienia różnego rodzaju wydarzeń, w tym między innymi kryminalnych czy obyczajowych. Uczestnicy kursu poszerzą swoje umiejętności w zakresie posługiwania się policyjnymi zbiorami informatycznymi.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że kurs tego rodzaju daje możliwość wymiany doświadczeń między policjantami, którzy każdego dnia muszą podejmować wiele decyzji na stanowisku kierowania. Omawianie poszczególnych przypadków pozwala wypracować algorytmy postępowania, w czasami bardzo nietypowych sytuacjach.

imageDziś rano rozpoczęły się natomiast zajęcia na kursie specjalistycznym przygotowującym policjantów do pełnienia funkcji instruktorów wyszkolenia strzeleckiego.
Aby przystąpić do szkolenia każdy uczestnik musiał dziś przed południem zdać egzamin wstępny. Wynik pozytywny umożliwiał rozpoczęcie nauki. Przez egzaminacyjne sito nie przebrnęło 5 policjantów.
W ciągu czterech tygodni szkolenia w Słupsku 15 policjantów zdobywać będzie wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego. Zajęcia takie, w ramach obowiązkowego doskonalenia zawodowego, prowadzone są we wszystkich jednostkach Policji.

Na zakończenie kursanci przystąpią do egzaminu; jest on przeprowadzany dwuetapowo. Składa się z dwóch części: egzaminu wiedzy i egzaminu umiejętności instruktorskich. Egzamin praktyczny polega na zaplanowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia strzeleckiego z określonego zagadnienia dla grupy policjantów. Kurs potrwa do 1 kwietnia. Absolwenci kursu prowadzić będą samodzielnie zajęcia z wyszkolenia strzeleckiego dla swoich kolegów w jednostkach terenowych.

(3.3.2015)

Powrót na górę strony