Słuchacze Szkoły Policji trafili do "wytzreźwiałki"

imageW interesujący sposób mogą spędzać czas wolny od nauki słuchacze Szkoły Policji w Słupsku. W trakcie popołudniowego czasu wolnego grupa słuchaczy kursu podstawowego, z Kompanii VIII, pod opieką kom. Damiana Kwiatkowskiego odwiedziła, znajdującą się na terenie miasta, Izbę Wytrzeźwień.

Młodzi policjanci zadawali różne, czasem bardzo trudne, pytania pracownikom placówki. Policjanci dostrzegli, że pensjonariusze otoczeni są troskliwą opieką przez cały okres pobytu, czyli maksymalnie do 24 godzin.
Pracownicy Izby zwracali uwagę młodych policjantów na właściwe wypełnianie dokumentacji służbowej przez funkcjonariuszy dowożących osoby nietrzeźwe. Omówiono także szczegółowo kolejne etapy postępowania z osobą przyjętą do placówki.
W trakcie wizyty omawiano także służbę policjantów w miastach, w których nie ma Izb Wytrzeźwień. W takich sytuacjach osoby pod wpływem alkoholu są badane przez lekarza, a następnie (jeśli ich stan nie stwarza zagrożenia życia i zdrowia) są osadzane w policyjnych Izbach dla Osób Zatrzymanych (PdOZ), jeśli natomiast stan nietrzeźwości według lekarza może stanowić zagrożenie zdrowia lub życia wówczas osoba taka przewożona jest do placówki służby zdrowia.

W trakcie szkolenia podstawowego słuchacze uczą się materiału związanego z postępowaniem wobec osób będących pod wpływem alkoholu. Wizyta z Izbie Wytrzeźwień przybliżyła im praktyczne aspekty postępowania policjantów wobec osób zatrzymanych do wytrzeźwienia. Wizyty organizowane przez kom. Damiana Kwiatkowskiego są dobrym utrwaleniem zdobytej wcześniej wiedzy teoretycznej.
Te wskazówki przydadzą się policjantom już za kilka miesięcy, gdy po zakończeniu szkolenia podstawowego w Słupsku rozpoczną służbę w swoich jednostkach. Jako ciekawostkę podajemy cenę za pobyt w słupskiej Izbie Wytrzeźwień; bez względu na liczbę godzin pobytu jest to kwota 230 złotych.

(6.9.2012)