Światełko Betlejemskie w słupskiej Szkole Policji

imageŚwiatełko Betlejemskie płonęło w słupskiej Szkole Policji w czasie świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku ze Światełkiem zawitali do nas harcerze ze słupskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

Druhowie ze słupskiej Komendy Hufca ZHP już od wielu lat w okresie Bożego Narodzenia odwiedzają szkołę Policji, przynosząc Betlejemskie Światełko Pokoju zapalone w grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.
Akcję zapoczątkowały w 1986 Austriackie Radio i Telewizja w Linzu, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu. Jak podaje Wikipedia.org, w Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na granicy Polski i Słowacji w Łysej Polanie w Tatrach.

Betlejemskie Światełko Pokoju było ustawione w dyżurce przy głównej bramie wjazdowej do słupskiej Szkoły Policji od strony ulicy Kilińskiego. Płonęło tam przez okres świąt Bożego Narodzenia.

(27.12.2012)