Najperw do WKU, później do Szkoły Policji

image Pierwsi rezerwiści, którzy zostaną powołani na dwudniowe szkolenie do Szkoły Policji, zgłaszają się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku. W trakcie wizyty w WKU policjanci ze Szkoły informują rezerwistów o planowanym szkoleniu i uzupełniają niezbędne dane.

Policjanci Wydziału do spraw Ochrony Informacji Niejawnych, podczas spotkań z rezerwistami w Wojskowej Komendzie Uzupełnień przedstawiają podstawowe informacje na temat planowanego szkolenia z zakresu działań obronnych, a także uzupełniają w kartotekach niezbędne dane, wśród których znajdują się między innymi wymiary rezerwistów, potrzebne do przygotowania ewentualnych sortów mundurowych.
Rezerwiści skierowani do odbywania szkoleń w Policji, nie będą już uczestniczyć w podobnych działaniach prowadzonych przez Wojsko Polskie.

W tym roku planowane jest pierwsze od kilkudziesięciu lat skierowanie rezerwistów do odbycia szkolenia w jednostkach Policji. We współpracy z Wojskowym Komendantem Uzupełnień pierwsze takie działania odbędą się na terenie Słupska i powiatu słupskiego, a w dalszej kolejności w jednostkach Policji na terenie całej Polski.
Powołanie otrzymają rezerwiści, którzy w podpisanym osobiście przydziale mobilizacyjnym, zostali przeznaczeni do ochrony obiektów Policji.

(11.2.2014)