Strzeleckie mistrzostwa słuchaczy

image Reprezentacje kursów specjalistycznych słupskiej Szkoły Policji wzięły udział w zawodach strzeleckich, które rozegrano w czwartkowe popołudnie w obiektach strzeleckich przy ulicy Zamiejskiej. Powodzenia zawodnikom życzył wielkokrotny mistrz Polski i Europy w strzelaniu, trzykrotny olimpijczyk Robert Kraskowski.

Przeprowadzone przez Zakład Wyszkolenia Strzeleckiego II Mistrzostwa Szkoły Policji w Słupsku w Strzelaniu przebiegły w życzliwej i przyjacielskiej atmosferze. Uczestnicy zawodów mieli możliwość wymiany doświadczeń zawodowych, sportowej rywalizacji, a w głównej mierze doskonalenia umiejętności strzeleckich.
Rywalizacja pokazała, że poziom wyszkolenia policjantów biorących udział w mistrzostwach w zakresie posługiwania się bronią palną jest na wysokim poziomie, a potwierdzeniem tego mogą być bardzo dobre wyniki uzyskiwane w obu konkurencjach strzeleckich. Wręczenie dyplomów najlepszym zawodnikom odbyło się podczas ogólnoszkolnego, piątkowego apelu porannego.

Zawody składały się z dwóch konkurencji. W pierwszej - po sygnale sędziego, każdy z zawodników, w postawie stojącej, oddawał 5 strzałów ocenianych, do tarczy TS-2, następnie wymieniał magazynek i oddawał kolejnych 5 strzałów w łącznym czasie trzech minut. W drugiej konkurencji sygnałem do startu było ukazanie się tarczy. Policjanci dobywali wtedy broń z kabury, przeładowywali ją i - po okrzyku „Policja” - oddawali 4 strzały do tarczy TS-9, a następnie wymieniali magazynek w postawie klęczącej. Po ukazaniu się tarczy TS-10 zawodnicy, w postawie klęczącej, oddawali kolejne 4 strzały. Zamknięcie się tarcz było sygnałem zakończenia czasu konkurencji.

1 miejsce
   Instruktorzy strzelań policyjnych     383 pkt.
  2 miejsce
   Instruktorzy technicznych środków wzmocnienia     365 pkt.
  3 miejsce
   Jednostka specjalna wyjeżdzająca do Kosowa (K. II, pl. 2)     344 pkt.
  4 miejsce
   Jednostka specjalna wyjeżdzająca do Kosowa (K. I, pl. 3)     325 pkt.
  5 miejsce
   Jednostka specjalna wyjeżdzająca do Kosowa (K. I, pl. 2)     316 pkt.
  6 miejsce
   Kurs dzielnicowych (drużyna nr 2)     285 pkt.
  7 miejsce
   Kurs dzielnicowych (drużyna nr 1)     273 pkt.
  8 miejsce
   Jednostka specjalna wyjeżdzająca do Kosowa (K. II, pl. 3)     262 pkt..
  9 miejsce
   Policjanci służby konwojowej     251 pkt.

(24.10.2014)