Fakultet z Tasera

image25 słuchaczy kursu podstawowego otrzymało dziś po południu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia dla użytkowników paralizatora elektrycznego TASER X-26. Młodzi policjanci, w ramach fakultatywnych zajęć popołudniowych, uczestniczyli w szkoleniu, które miało za zadanie zapoznać ich z uregulowaniami prawnymi, budową i zasadami działania oraz sposobem posługiwania się tym nowoczesnym środkiem przymusu bezpośredniego.

Kurs obejmował część teoretyczną i praktyczną. Szkolenie to cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych adeptów sztuki policyjnej. Spowodowane jest to między innymi nowoczesnym systemem i metodami treningowymi. W ubiegłym roku, w Szkole Policji w Słupsku, szkolenie takie ukończyło ponad 200 policjantów.

W ostatnim czasie nasza placówka wzbogaciła się o kolejne trzy Tasery X-26 wraz z pełnym oprzyrządowaniem, pozwoli to na znaczne zwiększenie efektywności szkoleń. Nowe egzemplarze wykorzystywane będą nie tylko podczas zajęć ze słuchaczami kursu podstawowego. Szkoła Policji Słupsku, jako jedyna w kraju prowadzi kursy Instruktorów Wyszkolenia Strzeleckiego, uczestnicy tych zajęć korzystać będą również naszych najnowszych nabytków.

Na uwagę zasługuje również fakt, że szkolenia z wykorzystaniem Tasera są prowadzone przez wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych również dla funkcjonariuszy innych służb mających uprawnienia do stosowania paralizatorów, między innymi Straży Granicznej, Służby Więziennej czy Straży Miejskich.

Wręczenie świadectw odbyło się przed godziną16 w auli Szkoły podczas spotkania wszystkich słuchaczy, którzy jutro kończą szkolenie podstawowe. Zaświadczenia wręczał kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych mł.insp. Ryszard Jakubowski w towarzystwie wykładowców prowadzących zajęcia: podinsp. Sebastiana Majchrzaka i podinsp. Krzysztofa Plumbauma.

Relację z pierwszego szkolenia i materiały filmowe można zobaczyć tutaj..

(3.1.2011)