Dziękujemy za piątkowe odwiedziny

Wszystkim mieszkańcom i turystom dziękujemy za odwiedziny naszej placówki w ramach Dnia Otwartej Szkoły, który odbywał się w miniony piątek. Była to niepowtarzalna okazja aby zobaczyć, gdzie na co dzień przebywa prawie tysiąc policjantów szkolących się w Słupsku na kursie podstawowym.

Słoneczna i bardzo ciepła aura sprawiła, że wiele osoób, w tym rownież turystów, przekroczyło w piątek bramy Szkoły Policji w Słupsku. W ramach Dnia Otwartej Szkoły zaprezentowaliśmy obiekty oraz sprzęt i wyposażenie, jakim na co dzień posługują się policjanci.
W trakcie imprezy kilkakrotnie zaprezentowano techniki obezwładniania osób z użyciem broni palnej. Policjanci przebywający na kursie doskonalenia taktyki i techniki interwencji zaprezentowali zatrzymywanie osób kierujących pojazdami. Pokaz swojego wyszkolenia przedstawiły również słuchaczki kursu podstawowego, które odparły napaść grupy agresorów.

Osoby, które w piątek odwiedziły słupską Szkołę Policji mogły również otrzymać odbicie własnych śladów linii papilarnych oraz zapoznać się z bronią, jaką posługują się policjanci. Tradycyjnie już zorganizowano stanowisko pierwszej pomocy, na którym - pod okiem instruktorów - można było sprawdzić własne umiejętności. Najmłodsi przymierzali ubiór policjanta z pododdziału zwartego, a nieco starsi pokonywali policyjny tor przeszkód. Do zwiedzania udostępnione były także sale Izby Historii Kryminalistyki oraz Klub Słuchacza.
Wiele osób podkreślało, że poraz pierwszy gości na terenie policyjnej szkoły. Zwiedzający przyznawali również, że ten fragment Słupska prezentuje się bardzo okazale, a to za sprawą prac remontowych prowadzonych w naszej Szkole od kilku lat.

(30.7.2012)