Słupscy policjanci w Trójmieście

image Na terenie Trójmiasta trwają służby słuchaczy słupskiej Szkoły Policji. Są to pierwsze praktyki w jednostkach terenowych młodych policjantów, którzy wkrótce zakończą pierwsze po wstąpieniu do Policji szkolenie zawodowe podstawowe.

Adepci policyjnego rzemiosła uzbrojeni w wiedzę wyniesioną z murów policyjnej szkoły mają okazję podpatrzeć swoich starszych służbą kolegów, z których większość kończyła przecież Szkołę Policji w Słupsku. Kursanci biorący udział w służbie patrolowej pod okiem doświadczonych policjantów mieli możliwość asystować podczas takich czynności jak legitymowanie osób czy interwencje. Pierwsza służba przyniosła już nie lada wynik, jakim było zatrzymanie osoby poszukiwanej, celem jej doprowadzenia do aresztu.

W trakcie służb słuchacze towarzyszą też dzielnicowym w trakcie obchodu rejonu służbowego. Takie spojrzenie z szerszej perspektywy na pracę policjantów w jednostkach, do których niebawem trafią podopieczni Szkoły Policji, było pod względem metodycznym ważnym elementem szkolenia.
Służby słuchaczy w minionym tygodniu zbiegły się z zakrojoną na szeroką skalę akcją poszukiwawczą za osobą zaginioną. Młodzi policjanci ze Słupska byli wsparciem w działaniach zorganizowanych przez Komisariat Policji Gdynia-Śródmieście.
Słuchacze zgodnie stwierdzili, że praktyka i doświadczenie przydają się w kontakcie z obywatelem, a na to potrzebny jest czas, ale przecież jeszcze wszystko przed nimi. Opiekunami praktyk byli podkom. Tomasz Licewicz i sierż.sztab. Artur Winnicki z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

Kolejne plutony słuchaczy rozpoczynają służby na terenie Trójmiasta we wtorek (4.03). Słuchacze słupskiej Szkoły Policji uczestniczyć będą między innymi w działaniach związanych z zabezpieczeniem lekkoatletycznych mistrzostw świata, które odbywać się będą w Sopocie.

(3.3.2014)