Zadania maturalne ze Szkoły Policji

imageWykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych koordynują prace związane z przygotowaniem zadań na nowy egzamin maturalny z wychowania fizycznego. Zadania maturalne obejmować będą dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony.

Powierzenie Szkole Policji koordynacji prac związanych z przygotowaniem pakietów egzaminacyjnych nie jest przypadkowe. To właśnie w Szkole Policji prowadzone są testy sprawności fizycznej, w których uczestniczą kandydaci ubiegający się o przyjęcie do policyjnej formacji.
Głównym profilem dydaktycznym słupskiej szkoły jest kształcenie młodych policjantów w ramach szkolenia zawodowego podstawowego, które musi przejść każdy policjant. W ramach tego szkolenia duża część zajęć poświęcona jest kształceniu sprawności fizycznej.

Polskie Radio "Czwórka"
fragment "Wiadomości Czwórki"

(pobierz)

Dotychczasowe doświadczenia policyjnych wykładowców w tym zakresie wykorzystane będą przy opracowywaniu zadań maturalnych. Warto również dodać, że przeważająca liczba policjantów rozpoczynających szkolenie to osoby w wieku 19-24 lata, a więc w porównywalnym do wieku maturzystów. Jak mówią sami wykładowcy, poziom podstawowy matury w wychowania fizycznego, nie będzie należał do super trudnych, ale do łatwych zaliczyć go nie można.
Proponowane zadania testowo wykonywali już słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego - po podliczeniu uzyskanych wyników okazało się, że „zdali” wszyscy.

(1.4.2015)