Niemieckie wykłady

image Policjanci Szkoły Policji w Słupsku z wykładami w prezydium policji we Frankfurcie nad Odrą. Na zaproszenie strony niemieckiej w organizowanym przez Prezydium Policji we Frankfurcie szkoleniu dla policjantów jednostek przygranicznych uczestniczyło dwóch policjantów Zakładu Ogólnozawodowego Szkoły Policji w Słupsku.

Reprezentanci Szkoły podinsp. Bogusław Jaremczak i podinsp. Arkadiusz Ścigała uczestniczyli między innymi w służbie patroli przygranicznych, w których występują wspólnie policjanci niemieccy i polscy.
Wykładowcy zrealizowali także cykl wykładów poświęconych polskiemu systemowi prawa karnego. Wykłady spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem słuchaczy - mieszanej grupy policjantów strony niemieckiej i polskiej. W trakcie spotkania posługiwano się wieloma przykładami z codziennej służby, aby zilustrować podobieństwa i różnice polskiego i niemieckiego systemu prawnego.

(31.3.2011)