XXI spartakiada zakończona - wyniki

image Miejsce na podium wywalczyła reprezentacja Szkoły Policji podczas zakończonej właśnie XXI edycji Spartakiady Służb Mundurowych Garnizonu Słupskiego. Reprezentacja poszczególnych formacji rywalizowały ze sobą między innymi w pływaniu, unihokeju, strzelaniu, tenisie stołowym, koszykówce, siatkówce i biegach przełajowych.

W zawodach uczestniczą ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża, Służby Więziennej i Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji, przed ponad dwudziestu laty, wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych. Uczestnicy spartakiad podkreślają, że podczas takiej sportowej rywalizacji nawiązuje się wiele znajomości i przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb.

Spartakiada służb mundurowych rozgrywana jest przez cały rok. Początek i koniec edycji odbywa się na przełomie maja i czerwca, wtedy też następuje zakończenie kolejnej edycji i wręczenie nagród. Akcentem rozpoczynającym nową turę rozgrywek jest tak zwana „konkurencja komendancka”. Konkurencję tę przygotowuje gospodarz rozpoczynającej się edycji a uczestniczą w niej szefowie poszczególnych jednostek. Ostateczna klasyfikacja XXI Spartakiady przedstawia się następująco:

Klasyfikacja drużynowa XXI Spartakiady Służb Mundurowych Garnizonu Słupskiego

1. miejsce  7 Brygada Obrony Wybrzeża
               2. miejsce  Szkoła Policji
               3. miejsce  Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej
               4. miejsce  Państwowa Straż Pożarna
               5. miejsce  Służba Więzienna
               6. miejsce  Komenda Miejska Policji

Podsumowanie rozgrywek i jednoczesne rozpoczęcie XXII edycji Spartakiady Służb Mundurowych Garnizonu Słupskiego zaplanowane jest na 18 maja.

(2.4.2012)