'Odkrywamy bezpieczeństwo'

image W ramach programu prewencyjnego pod nazwą "Odkrywamy bezpieczeństwo" wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego spotkali się z dziećmi klas II szkół podstawowych z gminy Słupsk. W najbliższym czasie podobne spotkania odbywać się będą w szkołach na terenie Słupska.

W ramach praktycznych zajęć, odbywających się w pobliżu szkół, policjanci przedstawiali maluchom zasady poruszania się po drodze oraz zwracali uwagę na czyhające na nich tam niebezpieczeństwa. Przypominali drugoklasistom, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym.
Program prewencyjny "Odkrywamy bezpieczeństwo" powstał w słupskiej Szkole Policji i ma na celu propagowanie właściwych zachowań na drodze oraz przypominanie przepisów ruchu drogowego. Jest to konieczne szczególnie w odniesieniu do dzieci, które szczególnie na obszarach wiejskich, często same udają się do szkoły.

Program realizowany jest już od kilku lat i cieszy się wśród dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli dużym zainteresowaniem. Mamy także nadzieję iż przyczynia się do zwiększenia trendu na bezpieczeństwo, który jest najważniejszym aspektem realizowanych zadań policjantów wobec najmłodszych.

(9.10.2014)