Szkolimy Niemców

image Wykładowcy Szkoły prowadzą kolejne szkolenie dla policjantów niemieckich. W zajęciach uczestniczą policjanci landu Brandenburgia, którzy na co dzień realizują zadania w rejonach przygranicznych oraz niejednokrotnie we wspólnych patrolach z policjantami polskimi.

Ze strony Szkoły Policji w Słupsku zajęcia prowadzą wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego: podinsp. Piotr Sochacki i kom. Damian Kwiatkowski. Podczas wykładów, które trwają w Wyższej Zawodowej Szkole Policji w Oranienburgu pod Berlinem, nasi policjanci omawiają wiele aspektów polskiego prawa, a w szczególności: ustawowe zadania i uprawnienia Policji polskiej, uprawnienia i zadania policjantów ruchu drogowego, zasady i taktykę przeprowadzania kontroli drogowej oraz odpowiedzialność za wykroczenia w ruchu drogowym. Wykładowcy ze Słupska omawiają także postępowanie z osobami naruszającymi przepisy karne, znajdującymi się pod działaniem alkoholu lub narkotyków.

Aby policjanci niemieccy mogli efektywnie pełnić służbę w patrolach międzynarodowych na terenie Polski, zapoznają się również z podstawowymi pojęciami prawa karnego, posiadanymi przez polskich policjantów środkami przymusu bezpośredniego oraz zasadami ich użycia.

- Celem zajęć jest przekazanie informacji na temat pracy polskich policjantów oraz polskich norm prawnych, uprawnień i obowiązków policjantów - mówi jeden z wykładowców prowadzących zajęcia podinsp. Piotr Sochacki. - Szkolenie teoretyczne jest podstawą do uczestnictwa w dalszej, praktycznej, części zajęć, które realizowane będą w tandemach polsko-niemieckich - dodaje wykładowca.
Współpraca Szkół Policji ze Słupska i Oranienburga odbywa się w ramach prowadzonej od kilkunastu lat współpracy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Warsztaty w Oranienburgu zakończą się w piątek po południu.

(24.11.2011)