Policyjni tenisiści stołowi na podium

imageReprezentanci służb mundurowych garnizonu słupskiego walczyli dziś przy stołach w hali sportowej Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. W ramach XXIII Spartakiady odbyły się pojedynki tenisistów stołowych, których wystartowała również drużyna słupska Szkoła Policji.

Pojedynki rozpoczęło losowanie par i podział na grupy. Poziom zawodów był bardzo wysoki, świadczy o tym fakt, że najlepsi zawodnicy w klasyfikacji to reprezentanci klubów, którzy aktywnie uprawiają tenis stołowy i startują w zawodach ligowych.
Reprezentanci Szkoły Policji wykazali się dobrym przygotowaniem i wielką wolą walki. Spośród zawodników, którzy wyłącznie amatorsko zajmują się tenisem stołowym Zbigniew Banasiak osiągnął najlepsze rezultaty. Na pochwałę zasługuje również postawa Jakuba Sawickiego, który po raz pierwszy wystartował w tej konkurencji jako reprezentant Szkoły. Kierownikiem drużyny Szkoły Policji był Tomasz Lewandowski.

Klasyfikacja drużynowa tenisa stołowego przedstawia się następująco:

1. miejsce - 7 Brygada Obrony Wybrzeża
                    2. miejsce - Komenda Miejska Straży Pożarnej
                    3. miejsce - Szkoła Policji
                    4. miejsce - Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej
                    5. miejsce - Komenda Miejska Policji
                    6. miejsce - Służba Więzienna

Do tej pory, w ramach XXIII edycji Spartakiady Mundurowej Garnizonu Słupskiego, rozegrano już połowę konkurencji. Zawodnicy mają już za sobą między innymi koszykówkę i strzelanie. Zakończenie wszystkich konkurencji i wyłonienie zwycięzcy planowane jest na przełom maja i czerwca. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej Policji w Słupsku. Samą ideę spartakiady oraz pierwszą edycję wymyślili i zorganizowali 23 lata temu wykładowcy słupskiej Szkoły Policji.

(17.1.2014)