Płynie policyjna krew

image 200 młodych policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku oddaje honorowo krew - to kolejna część trwającej akcji "700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły". W niedzielę krew oddało stu policjantów. Kolejna setka oddawać będzie krew popołudniami do najbliższego czwartku.

Akcja oddawania krwi związana jest z jubileuszem najstarszej j policyjnej szkoły w Polsce, ale jak podkreślają sami policjanci, w ten sposób chcą także służyć innym ludziom. Honorowe oddawania krwi doceniają również pracownicy stacji krwiodawstwa, którzy podkreślają, że to właśnie na Policję mogą liczyć w krytycznych sytuacjach, gdy nagle - na hasło „Ratunek” - potrzebna jest określona grupa krwi.

Akcja oddawania krwi przez policjantów zbiega się również w czasie z przygotowaniami banków krwi do sezonu wakacyjnego, w którym liczba krwiodawców spada, a zapotrzebowanie na krew - szczególnie ze strony osób poszkodowanych w wypadkach drogowych - dramatycznie rośnie. Dzięki policjantom słupskiej Szkoły Policji, w tym roku w wakacje, tego życiodajnego leku będzie nieco więcej.

Kadra i słuchacze Szkoły, chcą oddać w tym roku łącznie 700 litrów, do dziś zebrali już ponad 213.

(20.4.2015)